El premi del II Concurs de Construcció Ràpida en Fusta, valorat en gairebé 20.000 euros

El premi del II Concurs de Construcció Ràpida en Fusta, valorat en gairebé 20.000 euros

El passat dissabte 15 de febrer, un dia després del III Congrés Fusta Constructiva, va tenir lloc, a l’Institut Miquel Martí i Pol de Cornellà, el II Concurs de Construcció Ràpida en Fusta. Un total de 26 persones van lluitar, en quatre equips, per alçar-se amb el premi: una inscripció gratuïta per cada integrant de l’equip guanyador al 5è Curs Fusta Constructiva 2020-2021, que s’inicia el pròxim 21 de febrer, valorada en 2750 euros cada inscripció, 19.250 euros en total,  i la promoció de la obra guanyadora als canals de comunicació del Gremi Fusta i Moble de Catalunya, entitat organitzadora del concurs.

El repte consistia en fabricar una caseta informativa espectacular, desmuntable per esdeveniments, segons el projecte d’Ignasi Navàs (exalumne del III CURS FUSTA CONSTRUCTIVA, que organitza el GREMI FUSTA I MOBLE de Catalunya). Tots els participants, provinents del mateix Institut Miquel Martí i Pol, de l’ETSAB, de l’Institut Brugulat de Banyoles, de l’ Institut Guillem Catà de Manresa i de l’Escola Industrial de Sabadell, van treballar durant 8 hores per aconseguir el primer guardó.

Per atorgar els premis, el jurat, composat per 5 professionals del sector, entre les que es trobaven Miquel Sitjà i Ignasi Caus (TALL FUSTA), va tenir en compte la qualitat de l’obra realitzada, el grau de compliment de les normes de seguretat establertes, la cooperació entre els integrants de l’equip, la correcta utilització de les eines i l’ordre i neteja de l’espai de treball un cop finalitzada l’obra, entre d’altres.

Finalment, l’equip guanyador va ser l’integrat per el Xavier Bastante, l’Alberto Atahuichi, l’Iván Bascuñana, el Jaume Estapé, l’Isaac Furió i l’Albert Santigosa, tots de l’Institut Martí i Pol, i el José Luis Arruti, de l’ETSAB.

Aquí teniu el nom de tots els participants. Enhorabona als guanyadors i gràcies a tots per participar!

Equip guanyador :

Xavier Bastante (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Alberto Atahuichi (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Iván Bascuñana (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Jaume Estapé (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Isaac Furió (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Albert Santigosa (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Jose Luis Arruti (ETSAB)

2n classificat

Albert Romero Martín (Institut Brugulat - Banyoles)

Pere Ponsetí Cervera (Institut Brugulat - Banyoles)

Joan Puigdellívol Ferrer (Institut Guillem Catà - Manresa)

Camilo Cavallero Rozzi (Institut Guillem Catà - Manresa)

Michelle Gilis Monllau (Institut Guillem Catà - Manresa)

Martí Tort (Institut Guillem Catà - Manresa)

Carles Lapeña (Institut Guillem Catà - Manresa)

3r classificat

Albert Aymerich (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Adrià Elias (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Miquel Rodríguez (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Sergi Serra (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Germán Flor (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

Daniel Castillo (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

De l’institut Miquel Martí Pol (Institut Miquel Martí Pol – Cornellà)

4t classificat

Jordi Sanchis Fortes (Escola Industrial de Sabadell)

Dani Brotons(Escola Industrial de Sabadell)

Lina Gatz (Escola Industrial de Sabadell)

Jordi Vergues(Escola Industrial de Sabadell)

Arnau Mateo(Escola Industrial de Sabadell)

Marc Ramis (Escola Industrial de Sabadell)

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

*

*